Login

Hesabınıza Giriş Yapın

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla
 

İlkeler

Okulumuzda uygulanan eğitim programı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İngiliz Kültür Derneği Okul Öncesi Eğitim Programında belirtilen esaslara göre, tüm dünyada okul öncesi eğitim programlarında geçerliliğini kanıtlamış yaklaşımlardan yararlanılarak hazırlanmış, özgün bir programdır.

Montessori, High Scope, Reggio Emillia, The Early Years Foundation Stage –PYP,
European Language Portflio Programlarının karması olarak , ulusal değerlerin yanı sıra uluslararası bir bakış açısı ile hazırlanmıştır. Yapılan etkinlikler öğrenmenin farklı yolları ve bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanır. Öğrencilerimiz soru sorarak, yaparak, eğlenerek, keşfederek öğrenirken bu süreçte etkin rol oynarlar.

KIDSLOUD Sariyer İngiliz Kültür Anaokulunda İngilizce eğitim programı profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Yaş grupları ve gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanan, sarmal bir yapıya sahip, zengin eğitim materyalleri ile desteklenen programla çocuklar İngilizceyi ikinci bir anadil seviyesinde öğrenmektedirler. Okulumuz “İngilizce anaokulu” olarak bütün anaokulu faaliyetlerinin İngilizce yapıldığı bir okuldur. Sınıflarda tam zamanlı İngilizce öğretmeni bulunmaktadır ve gün boyu bütün faaliyetlere İngilizce eşlik etmektedir. Dolayısıyla İngilizce çocuğun dünyasında günde 1-2 saat yapılan bir “ders” gibi değil, günlük iletişim dili olarak algılanır. İngilizce gün boyu sadece sınıfta değil yemekte, bahçede, tuvalette iletişim dili olarak devam eder ve çocuk tıpkı Türkçeyi öğrendiği gibi duya duya, konuşa konuşa, tekrar ede ede İngilizceyi de anadili gibi öğrenir. Literatürde bu yöntemin adı “yabancı dil öğretimi” değil “ikinci anadil edinimi”dir. Okulumuzda günlük iletişim dili İngilizcedir. Öğrencilerimizin hızlı bir biçimde İngilizce öğrenmelerinin sırrı bu doğal İngilizce ortamıdır.

KIDSLOUD Sariyer İngiliz Kültür Anaokulu’na bir yıl devam eden çocuklar, yılın sonunda yabancı öğretmenleriyle bütün bir günü tamamen İngilizce konuşarak geçirecek düzeyde İngilizceye hakim olurlar. Öğretmenin verdiği bütün İngilizce yönergeleri anlayıp uygulayabilir, günlük ihtiyaçlarını iki-üç kelimelik cümlelerle ifade edebilirler. İkinci yılın sonunda yabancı öğretmeniyle basit konularda (adı, ailesi, taşıtlar, hayvanlar, oyuncaklar…) sohbet edecek düzeyde İngilizce konuşabilirler. Üçüncü yılın sonunda ise artık yabancı bir ülkede ya da okulda yaşamını sürdürebilecek düzeyde bir İngilizceye kavuşmuş olurlar. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizden yurtdışına yerleşen ve bulundukları ülkedeki uluslararası okullara çeşitli mülakatlardan sonra kayıt yaptırmaya hak kazanan, bu okullardaki İngilizce programa başarıyla devam eden öğrencilerimiz bunun somut örnekleridir.

Sanat, Spor; Çocuklarımızın mutluluğu ve okula severek gelmesi bizim için esastır. Onların doğal hareketliliğini gözönünde tutarak yaş gruplarına gore çeşitli spor aktiviteleri ve sanat etkinlikleri uyygulamaktayız. Ritmik jimnastik, bale,bahçe oyunları, Müzik-Ritim-Orf, Modern Dans, Satranç ve Piyano dersleri vazgeçilmez aktivitelerimizdir.

Detaylı bilgi ve randevu için bize ulaşın

Kısaca Biz

KIDSALOUD Sariyer kampüsümüz Emirgan Levent Maslak hattına yakın yeşillikler içerisinde Emirgan Korusuna yakın bölgede Boğaz manzarasına

Devamını Oku

Son Yazılar

  • 1
  • 2
  • 3

Buradayız

KIDSALOUD Sariyer

Emirgan Mahallesi Şirin Sok. No:32 Sariyer İstanbul

Telefon : 0212 229 3776

Mobil : 0530 954 9900

Email: sariyer@ingilizceanaokulu.com