Login

Hesabınıza Giriş Yapın

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla
 

Özel Eğitimlerimiz

1. OYUN TERAPİSİ Eğitimleri

Oyun terapisi çocukların duygularını ve yaşadıkları sorunları dışavurmalarına, çocuğun kendisini etkileyen durumlarla ilgili farkındalığının artmasına yardımcı olur.

Oyun terapisinde çocuğun içsel dünyasında yaşadığı (korku, öfke, kıskançlık, hayal kırıklığı vs.) yoğun duyguların, çatışmaların oyuncaklara ve oyuna aktarımı gerçekleşir. Çocuğun iç dünyasını rahatlıkla açabilmesi için kendisi için güvenli bir yerde olduğuna inanması gerekir.

Oyun terapisi çocukla terapist arasında kurulan aynı zamanda çocuğun oynayarak kendi iç dünyasını keşfettiği, bir ilişki süreci olarak yorumlanabilir. Bu süreç aynı zamanda terapiste çocuğun iç dünyasını, yaşantılarını ve duygularını anlama fırsatı vermektedir.

Terapist, çocuğun kendi sürecini tamamlaması için büyümesine ve gelişmesine olanak sağlamalıdır. Kullanılan oyun terapisi teknikleriyle bu süreç çocuğa yansıtılır ve duygu ve düşüncelerinin farkındalığı sağlanır.
Kurumumuzda ‘’Oyun terapisi’’ gereken durumlarda aile ile beraber karar verilerek uygulanabilmektedir.

2. Filial (Aile) TERAPİSİ Danışmanlığı

Filialterapi, aile terapisi ve oyun terapisi yaklaşımlarının bütünleştiği aile içi sorunların çözümünü sağlayan 3-12 yaş arasındaki çocuklara uygulanan bir oyun terapisi yaklaşımıdır.

NEDEN ETKİLİDİR?
 • Filial Terapi bir aile terapisi modelidir. Özel oyun seanslarına anne babalar ve tüm bakım verenler katılırlar. Filialterapinin işbirliği içeren özelliği çocuğun duygusal gelişim sürecinde çok etkilidir.
Oyun oynayabilme ve kahkaha aile içi ilişkilerde güçlü bağlar yaratır. Aile üyeleri daha sağlıklı etkileşimlerde bulunarak birbirleriyle daha fazla duygusal yakınlık sağlarlar.

FILAIL TERAPİYE KATILAN ÇOCUKLARDA NASIL DEĞİŞİMLER GERÇEKLEŞİR?
 • Duyguları ve düşüncelerini daha iyi ifade ederler.
 • Güvenli ve kabul edici terapi ortamında sorun çözme becerilerini geliştirirler. Özkontrollerini geliştirmeyi öğrenirler.
 • Gerçek hayatta yaşadıkları olayları hayali oyunlarla canlandırarak çözüm bulmaya çalışırlar.
 • Anne babaya duygusal olarak daha yakın hissederler.
FILIAL TERAPİYE KATILAN ANNE BABALARDA NASIL DEĞİŞİMLER GERÇEKLEŞİR?
 • Anne baba becerileri gelişir, ailede sağlıklı hiyerarşi kurabilecekleri rolleri geliştirirler.
 • Çocuklarının duygularını ve davranışlarını daha iyi anlarlar.
 • Problem çözme becerileri gelişir.
 • Empatik olma ve uygun şekilde sınır koyma becerilerini öğrenirler ve çocukla olan etkileşimlerinde sürekliliği ve dengeyi sağlayabilirler.
Kurumumuzda ‘’Filial Aile Terapisi’’ gereken durumlarda aile ile beraber karar verilerek uygulanabilmektedir.

3. DİKKAT ALGI TESTLERİ (D2,Benton,Bender,Bourdon,Frosting…)

Çocuklarımıza öğrenme yolculuklarında destek olmak için; onları anlayarak, gözlemleyerek ya da uzman yardımı alarak doğru eğitim metodunu belirlemek mümkündür. Bu durum, öğretmenlerimize büyük sorumluluklar yüklemektedir.

Çoğu zaman eğitmenlik vasıflarının yanında bir psikolog, bir anne, bir baba, bir arkadaş gibi yaklaşımlarda bulunmaları, öğrencileriyle aralarındaki ilişkiyi sağlamlaştıracak ve başarı düzeylerini arttıracaktır. Çocuklarımızdan anne-babalar, öğretmen ve eğitmenler olarak çoğu zaman, aynı anda, aynı bilgiyi, aynı şekilde öğrenmelerini beklemek, yersiz kıyaslamalara ve yetersizlik duygusunun artmasına sebep olmaktadır.

Bu durum hem çocuğun motivasyonunu düşürmekte hem de aileyi çaresiz bırakmaktadır. Genellikle, çocuklarımız okula başladıktan sonra bazı konularae olan ilgisizliği, bizlerde, dikkat eksikliği ve odaklanma sorunu yaşadığına dair fikirler uyandırır. Öğretmenler ve anne-babalar çocukların algı biçimlerine uygun olmayan eğitim metotlarının farkına varamadan çocuğun başarısız olduğuna karar verebilirler.Görsel algısı gelişmiş bir çocuğun işitsel algıyı esas alan bir eğitim metodunda başarılı olması beklenemeyeceği gibi kinestetik algıya sahip bir çocuğun işitsel ya da görsel eğitim metotları ile başarılı olması da beklenemez.

Her çocuk bir miktar görsel, bir miktar işitsel ve bir miktar da kinestetik algıyla dünyaya gelir. Ancak bir algı biçimi diğerlerinden baskındır ve bu önceden saptanıp eğitim programı buna göre belirlenebilirse çocuğun anlama ve başarı düzeyi arttırılabilir. Okullarımızda verilen eğitim modellerine uyum sağlayamayan, odaklanma sorunu ya da dikkat eksikliği tanısı konulan çocuklarımızın baskın algı biçimlerine uygun eğitim modellemeleri ile başarıyı yakalayabilmesi mümkündür.

Kurumumuzda öğrencilerimizi tanıma amaçlı tesler aile ile beraber karar verilerek uygulanabilmektedir.

Detaylı bilgi ve randevu için bize ulaşın

Kısaca Biz

KIDSALOUD Sariyer kampüsümüz Emirgan Levent Maslak hattına yakın yeşillikler içerisinde Emirgan Korusuna yakın bölgede Boğaz manzarasına

Devamını Oku

Son Yazılar

 • 1
 • 2
 • 3

Buradayız

KIDSALOUD Sariyer

Emirgan Mahallesi Şirin Sok. No:32 Sariyer İstanbul

Telefon : 0212 229 3776

Mobil : 0530 954 9900

Email: sariyer@ingilizceanaokulu.com